Jäseneksi

Hakeminen

Haukilahden Venekerho ry:n säännöissä, jotka on rekisteröity PRH:n yhdistysrekisteriin 22.11.2011, on määritelty kerhon jäsenyyden perusehdot. Tämän perusteella on laadittu jäsenhakemuslomake, jossa pyydetään kertomaan hakijan ja veneen tiedot mahdollisimman tarkkaan. Jäsenhakemus ja kulloinkin voimassa oleva liittymismaksu sekä muut maksut näkyvät venekerhon kotisivuilla www.haukilahdenvenekerho.fi.

Jäsenhakemuksen toinen sivu on täytettävä täydellisesti, kun jäsenyyteen liittyy toivomus venepaikasta.

Suosittelijat ovat hyvä lisä hakemuksessa, mutta niiden puute ei ole este hakemuksen käsittelylle hallituksessa.

Kun hakija on hyväksytty jäseneksi ja maksanut jäseneksi liittymismaksun hänellä on oikeus hakea veneelleen laituripaikkaa (liittyä mahdolliseen jonoon).

Jäsenyyden hyväksyy Haukilahden venekerhon hallitus. Jäsenyysasioiden hallinnointi kuuluu jäsenrekisterivastaavalle, joka tällä hetkellä on varakommodori.

Kerhossa on seuraavat jäsenyysluokat:

  • Juniorit
  • Veneilijät (varsinainen jäsen alle 65 vuotta)
  • Seniorijäsen (varsinainen jäsen täyttänyt 65 vuotta)
  • Perhejäsenet (varsinaisen jäsenen taloudessa asuva avio- tai avopuoliso)

 

Jäsenhakemukset voit lähettää osoitteeseen:

Varakommodori: Niklas Sundblad, niklassun@gmail.com

Jäsenhakemuslomake ladattavissa liitteenä alla olevasta napista.

Hallituksen

Yhteystiedot

Kommodori

Ari Näätsaari, +358 50 360 3498, ari.naatsaari@hotmail.com

varakommodori

Niklas Sundblad, +358 50 550 9790, niklassun@gmail.com

Talouspäällikkö

Tuuli Kassila, +358 40 507 0559, tuuli.kassila@gmail.com

Vartiopäällikkö

Iisakki Huotari, +358 40 560 4479, Iisakki.huotari@gmail.com

Tiedotuspäällikkö

Kristiina Hakarauta, +358 40 828 0718, kristiina.hakarauta@gmail.com

Katsastuspäällikkö

Juha Mursula, +358 41 454 3295, juha.mursula@riveria.fi

Somevastaava

Pekka Orenius, +358 50 305 1772, pekka.orenius@gmail.com

Satamamestari

Juha-Erkki Mäntyniemi, +358 40 528 0560, juhaerkki.mantyniemi@gmail.com

Kerhomestari ja kiinteistöpäällikkö

Jussi Armanto, +358 40 771 0926, jussi.armanto@gmail.com